Haber

BAKAN VARANK BAŞAKŞEHİR’DE HİLYE-İ ŞERİF VE HAT SERGİSİNİ AÇTI

Mehmet Çebi’nin Başakşehir’deki koleksiyonunda yer alan 68 eserle hazırlanan Hilye-i Şerif ve Line Stand, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla ziyarete açıldı.

Başakşehir Belediyesi, geleneksel sanatlardan hat sanatıyla yazılan Hilye-i Şerifelerin en seçkin örneklerini sanatseverlerin beğenisine sundu. Kent Sanat’ta koleksiyoner Mehmet Çebi’nin eserlerinden oluşan serginin açılışına Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe katıldı. Osmanlı İmparatorluğu’ndan günümüze Hz. Hz. Peygamber’in fiziksel özelliklerini ve üstün ahlakını anlatan 68 Hilye-i Şerife’nin yer aldığı sergi, 18 Mayıs’a kadar ziyaret edilebilecek.

VARANK: KLASİK VE ÇAĞDAŞ HİLYE-İ ŞERİFE BİR ARADA

Açılışta konuşan Bakan Varank, “Başakşehir Türkiye’deki örnek ilçelerimizden biri. Bu örnek belediyenin görkemli binasında Türkiye’ye yeniden örnek olacak harika bir sergi açıyoruz. Hilye- Mehmet Çebi’nin kimliğiyle adeta özdeşleşen ve ramazan ayının rahmetine yakışan i Şerif standı Başakşehirlilerin beğenisine sunuluyor.Standda klasik hilyelerin yanı sıra çağdaş hilyeler de göreceksiniz.

KARTOĞLU: KÜLTÜR VE MEDENİYETİMİZİN NADİR ÖRNEKLERİ

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Cumhuriyetin 100. yılında açtıkları tribünlere bir yenisini daha eklediklerini söyledi. Kartoğlu, “Allah ve Peygamber sevgisinin sanata dönüşmesinin güzelliği bu sergi ile bir kez daha ortaya çıkacak. Sanatseverler, kültür ve medeniyetimizin nadide örneklerini yakından görme fırsatı bulacak.

Öte yandan programın ardından yerli ve milli otomobil Togg ile ilk deneme testini yapan Lider Kartoğlu, ‘Uçak gibi bir arabamız var, güzel bir deneyim oldu’ dedi.

finike-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu