İş

Bolu Belediyesi çalışanlarının maaşları yüzde 104,6 arttı

Bolu Belediyesi ile Belediye İşçi Sendikası arasında yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sonucunda Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, işçilerin ücretlerine yüzde 104,6 zam yapıldığını açıkladı. Bolu Belediyesi’nde çalışan bir işçinin en düşük maaşı 12 bin lirayı geçti.

Bolu Belediyesi ile Belediye İşçi Sendikası arasındaki toplu iş görüşmeleri sonuçlandı. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile Belediye İş Sendikası Bolu Şube Başkanı İlhami Yurt arasında imzalanan protokolle Bolu Belediyesi çalışanlarının maaşlarına yüzde 104,6 zam yapıldı. Belediye Başkanı Tanju Özcan, Türkiye’de işçi maaşlarına en çok zam yapan belediye olduklarını söyledi. Bolu Belediyesi’nde çalışan bir işçinin en düşük maaşı 12 bin lirayı geçti.

Başkan Özcan, “Bu yıl çalışanlarımıza 2023 yılı toplamı için yüzde 104,6 zam yaptık. Bu ortalama bir artış. 2024 Ocak’ta açıklanacak enflasyona göre memur maaşına yüzde 5 zam yapacağız” dedi. Temmuz 2024’te enflasyonu tekrar yükselteceğiz. 5 puan daha yükselteceğiz. Bundan sonra çalışanlarımıza hiçbir şekilde baskı yapmayacağız” dedi. – BÖLÜNMÜŞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu