Ekonomi

DAİB olağan mali genel kurulu yapıldı

Doğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (DAİB) 2022 Yılı Yıllık Mali Olağan Mali Genel Kurulu, Birlik toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Nisan 2022’de yapılan seçimlerde göreve gelen 61 ihracatçı birliğinin yönetim kurulları; 1 yıllık süreçte ortaya koydukları amaç, faaliyet ve çalışmalar genel kurul üyesi ihracatçılarla paylaşıldı.

Çok sayıda üyenin katıldığı toplantıda Birliğin 2022 faaliyetleri ve 2023 projeksiyonları görüşüldü, Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu üyeleri ibra edildi.

Genel Kurul Toplantısı’nın açılış konuşmasını yapan DAİB Başkanı Ethem Tanrıver, “Bugün değerli üyelerimizle buraya gelmek bizim için mutluluk verici. Son yıllarda 6 Şubat’ta 11 ilimizi etkisi altına alan pandemi, savaş, ekonomik kriz ve şokla sanayicimiz birçok zorlukla karşılaştı. Biliyoruz ki üretmekten başka çaremiz yok. 2022 yılında Birlik olarak birçok faaliyet gerçekleştirdik. Kümelenme faaliyetlerimize UR-GE faaliyetleri ile devam ettik. Sektörel Ticaret Heyetleri ve Alım Heyetleri ile üyelerimizi alıcılarla buluşturduk. Tüm faaliyetlerimizin ortak gayreti ihracat tabanını ve ihracat yapmayan firmayı yaygınlaştırmak Bu yıl bir yandan depremin açtığı yaraları sarmaya çalışırken diğer yandan Birlik olarak faaliyetlerimize devam edeceğiz. .” söz konusu.

DAİB Başkanı Ethem Tanrıver de, “Bugün onaylarsınız, Birliğimizin uzun yıllardır değerli sorunu olan üye şirketlerimizin borçlarının silinmesi ve üyelerimizin borçlarının tasfiyesi için bir karar alacağız” dedi. Bu sayede 9 bine yakın üye ihracatçımızın yaklaşık 2 milyon TL’sini “Kanunların bize verdiği yetki çerçevesinde aidat borcunu sileceğiz.”

Olağan mali genel kurulda gündem maddelerinin tamamı oybirliğiyle kabul edildi ve DAİB Yönetim Kurulu ibra edildi. – ERZURUM

haber-cal.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu