Haber

Fethiye-Burdur-Isparta Üçgeni: ‘Büyük Bir Deprem Bekleniyor’

Isparta İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Onur Korkmaz, “Büyük bir deprem bekleniyor. Üstte Dinar bölgesinde, altta Gelendost, Barla, Eğirdir Gölü ve Davraz Dağı’nda fay hatları var. Bunlar. Isparta’yı çerçeveleyecek şekilde bunlar Isparta şehir merkezine mutlaka zarar verecek.Depremlere hazırlıklı olmamız lazım” dedi.

Kahramanmaraş merkezli 11 ilde yıkıma neden olan depremlerin ardından birçok kişi konutlarının sallanacak kadar güçlü olup olmadığını araştırmaya başladı.

Son depremlerden sonra Isparta halkının tedirgin olduğunu belirten Erdem Korkmaz, “Oturduğumuz binalar depremden zarar görür mü?” sorular geliyor Isparta’nın aktif bir fay hattı olmadığını bilelim. Yorumlarımızı buna göre yapalım ama Isparta’yı etkileyecek en büyük sorun çevresindeki fay sınırlarıdır. Yanımızda Fethiye-Burdur fayı sınırı var” dedi.

“Büyük bir şok bekleniyor. Üstte Dinar bölgesinde fay hatları, altta Gelendost, Barla, Eğirdir Gölü ve Davraz Dağı vardır. Bunlar bir bakıma Isparta’yı çerçeveleyen şeyler. Bunlar mutlaka Isparta il merkezine zarar verecektir. Beyin sarsıntısına hazırlıklı olmalıyız.”

arnavutkoy-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu