Haber

HDP Eş Genel Başkanı Tayip Temel: TİP’li arkadaşlarımız hiçbir yerde ayrıcalık istemiyor.

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Tayip Temel, Twitter hesabından gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Temel, “Yoldaşlarımızın ve halkımızın HDP ve TİP gerçeğini anlaması için durumu açıklayacağım. Kürt Hareketi ile Türkiye’nin sosyalist güçlerinin tarihsel ittifakına her koşulda karşı çıkanlara durumu anlatacağım.” Bunu söylemek zor. Ama sözüm tarihi ittifaktan yana olanlar için. HDP bileşenleri ve onların seçim partisi Yeşil Sol Parti, Türkiye’nin her ilinde yani 81 ilde en güçlü adaylarla seçime girecek. Halkımıza da tek davetimiz Yeşil Sol Parti’nin altına mühür vurmalarıdır” dedi.

3. YOLDA İNANCIMIZ CANLIDIR’

“TİP ise ittifak partisi olarak bazı illerde demokratik yarış temelinde partimizden herhangi bir imtiyaz ve takviye istemeden seçime girmek ve bazı adaylarla şansını denemek istiyor. Bu onların tercihi ve hakkı” dedi. :

“Halkımız, partiden korkan yoldaşlarımız ve HDP’li herkes emin olsun ki TİP’li arkadaşlarımız hiçbir yerde ayrıcalık ve temsilcilik istemiyorlar. Üstelik partimiz Yeşil Sol Parti’yi de destekleyeceklerdir. , HDP’ye zarar verebilecek yerlerde seçimlere katılmayarak.

Sonuç olarak amacımız Emek ve Özgürlük İttifakı ile Kürt Özgürlük ve Demokrasi İttifakı’nı her koşulda omuz omuza büyütmek. Bu amaçla uzun süredir devam eden görüşmelerimiz devam ediyor. 3’üncü Yol’a olan inancımız diri, sabırla ve büyük bir inatla geliyoruz.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu