Haber

Konuk takımın taraftarları Trabzonspor-Fenerbahçe maçına alınmayacak

SporToto Muhteşem Lig’in 15. haftasında 24 Aralık Cumartesi günü oynanacak Trabzonspor-Fenerbahçe karşılaşmasına konuk takımın taraftarları alınmayacak.

TSYD Trabzon Şube Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısı, heyet üyelerinin katılımıyla Vali İsmail Ustaoğlu başkanlığında Vali Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıda Trabzonspor-Fenerbahçe maçı A Grubu’nda riskli rekabet kategorisinde değerlendirildi. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu maçta da konuk takım taraftarına izin verilmemesi uygulamasına devam edilmesi kararlaştırıldı.

Şenol Güneş Spor Kompleksi’nde saat 19.00’da başlayacak karşılaşmada 1600’ü er olmak üzere 2 bin 400 güvenlik görevlisi görev yapacak.

Açıklamada Vali İsmail Ustaoğlu’nun şu ifadelerine yer verildi:

“Sağduyunun hakim olduğu bir müsabakayı geride bırakacağımıza inanıyorum. Görev sürem boyunca onlarca müsabaka izledim. En ufak bir cismin atıldığı bir maça şahit olmadım. Çok şükür şampiyonluğu da gördük. İnanıyorum ki Fenerbahçe müsabakasında da sağduyu galip gelecektir.”

Toplantıda, Ziraat Türkiye Kupası 5. ön eleme varyantında 21 Aralık Çarşamba günü Trabzonspor ile Yılport Samsunspor arasında oynanacak karşılaşma da değerlendirildi.

B grubunda riskli bir maç olarak değerlendirilen bu müsabakaya Samsunspor taraftarlarının da dahil edilmesine karar verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu