Haber

Taksi kullanırken çay içtiği için ceza kesilen sürücü: “İçerek gidiyorum bunda ne var”

Kadıköy’de polis ekipleri taksicilere yönelik incelemelerde bulundu. 14 taksiciye toplam 3 bin 436 TL ceza kesildi. Taksi kullanırken çay içtiği için ceza alan taksici, ‘Elimde çay bardağı var, araç kullanırken yasak’ dedi. Ne yapacağım, nasıl içeceğim? “Bu telefon değil, bu çay” dedi.

Polis ekipleri taksicileri denetledi

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Kadıköy Rıhtım Caddesi’nde taksicilerle ilgili denetim yaptı. Denetimler çerçevesinde taksicilerin yolcu seçip seçmediği, kısa mesafelere yolcu alıp almadığı, emniyet kemeri takıp takmadığı kontrol edildi ve gerekli belgeler de incelendi.

Denetimler kapsamında durdurulan 12 taksiciye emniyet kemeri takmamaktan, 1 taksiciye 1 yıl eski muayeneli taksi kullanmaktan ve 1 taksiciye trafik kurallarına uymamaktan trafik cezası kesildi, araba kullanırken çay içtiği gerekçesiyle yasaklar ve yükümlülükler. 14 taksici hakkında toplam 3 bin 436 TL’lik cezai işlem uygulandı. Bir yıldır aracının muayenesini yaptırmayan taksici, bağlanarak çekiciyle Yediemin otoparkına götürüldü.

“Ben içmeye gidiyorum bunda ne var”

Araba kullanırken çay içtiği için ceza alan Tayfun Yamanlı, “Elimde bir bardak çay var. Elimde böyleydi, sürerken yasaktı. Ne yapacağım, nasıl içeceğim? Bu bir telefon değil, çay veya su olabilir. İçmeye gidiyorum, bunun nesi var?söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu