Haber

Yaban Hayatı Parkı yeni yavrularla şenleniyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı baharla birlikte şenlendi. Başta lemurlar, ceylanlar, haflinger atları, dağ keçileri ve maymunlar olmak üzere çeşitli cinslerin yeni yavruları dünyaya geldi.

122 tıpta 1400 hayvana ev sahipliği yapan Antalya Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı’nda doğum sevinci yaşanıyor. Bahar mevsimi ile birlikte çeşit çeşit yeni yavrular dünyaya gözlerini açtı. Her yıl yüzbinlerce ziyaretçiyi ağırlayan Doğal Yaşam Parkı’nda kış döneminin ardından bahar mevsiminin habercisi olan doğumlar da başladı.

BAHAR GELDİ DOĞUM ARTTI

Halka kuyruklu Lemurlar 2 yavru doğurdu. Lemurlar yavrularını rahimlerinde taşır ve yürütürler. Sempatik hayvanlar ziyaretçilerin büyük ilgisini çekiyor. Dağ ve Saanen keçi ve koyun ırklarında doğumlar meydana geldi. Yavru ceylan ‘Bambi’ ile geyik, maymun, haflinger at ve eşek çeşitleri de bebeklerin sevincini yaşadı.

ASLAN ASLAN ‘ZEUS VE HERA’

Antalya Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı Şube Müdürü Veteriner Hekim Aygül Arsun, yeni doğum yapmanın hayvan refahına uygunluğun bir göstergesi olduğunu belirterek, “Baharla birlikte yeni doğum sevincini yaşıyoruz. Farklı türlerden yavrularımız sağlıklı doğdu. Yeni doğan üyelere veteriner hekimler tarafından özenle bakılır. Ayrıca 9 aylık iki yavru aslan ‘Zeus ve Hera’ ailemize katıldı. Havaların ısınmasıyla birlikte Doğal Yaşam Parkı başta yabancı misafirlerimiz olmak üzere ziyaretçi akınına uğruyor” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı tadilat, temizlik ve geri kalan sempatik arkadaşlar için pazartesi günleri ziyarete kapalı olacaktır.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu