Ekonomi

Bitcoin: SEC Başkanı Gary Gensler, menkul kıymetler durumuyla ilgili pozisyonunu paylaşıyor

Investing.com – bitcoin2009 yılında gün yüzüne çıkan ilk kripto para birimiydi ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komitesi (SEC) Lideri Gary Gensler için tüm kripto para birimleri arasında özel bir rolü var gibi görünüyor.

ABD’deki kripto para birimi endüstrisi için uygun bir düzenleme bulmak için siyasi mücadele devam ederken ve sorumlulukların yetkililer arasında nasıl dağıtılacağı belirsizken, SEC Başkanı düşüncelerini gerçeğe dönüştürmeye hazır görünüyor.

New York Magazine ile yaptığı bir röportajda Gensler, tüm kriptoların menkul kıymet olduğunu ve yalnızca Bitcoin’in bir istisna olduğunu söyledi. Bu, SEC’in tüm kripto işlemleri üzerinde yargı yetkisine sahip olduğu anlamına gelir. Gensler bu görüşünü şöyle açıklıyor:

Blockchain Derneği avukatı Jake Chervinsky’ye göre, borsa ile paralellikler açık olduğu için bu açıklama anlaşılabilir olsa da, bu sadece kişisel bir görüş.

Bitcoin teknik fiyat seviyeleri

Bitcoin şu anda yüzde 2,11 artışla 23.737 dolar. BTC/USDHaftalık bazda %1,47’de işlem görüyordu.

4 saatlik grafik, en son 27 Şubat’ta görülen 23.775 Dolardaki %38,2 Fibo düzeltme direncinin yeniden test edildiğini gösteriyor. Bu seviyenin üzerinde bir günlük kapanışa ulaşılırsa, yukarı hareketin doğru bir şekilde 24,332 Dolara uzatılması, %23,6 Fibo geri çekilmesi, mümkün. Bunun üzerinde, odak son zamanların en yüksek seviyesi olan 25.233 $’a kayacak.

Bununla birlikte, süreçler %38,2 Fibo düzeltmesinin altında devam ederse, %50 Fibo düzeltmesinin 23.325 doları yeniden test etmesi beklenmelidir. Bunun altında, kapı, kayıpların 22.875 $’lık %61.8 Fibo geri çekilmesine gerçek bir şekilde genişletilmesi için açılacak.

Haber: Marco Oehrl

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu