Haber

Seçimden önce Türkiye’yi kısıtlama kararı almıştı! Twitter hükümetin talebini açıkladı

sosyal medya platformu heyecan , Türkiye’de seçimler öncesi tartışmalı bir karara imza atmış ve bazı içeriklerin engellendiğini açıklamıştı. Engellenen içeriğin ne olduğu konusunda herhangi bir bilgi verilmedi. Tepkilerin ardından açıklama yapmak heyecan‘ nin işvereni, ‘Türk hükümetinin bize gönderdiği talebi yayınlayacağız’ dedi. heyecandan beklenen açıklama geldi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Bugün Türkiye politikamız hakkında bir brifing vermek istiyoruz. Geçen hafta Türk Hükümeti ile müzakereler yapıyorduk ve heyecanBunu ifade ettiler.

“4 HESAP VE 409 TWEET’E ERİŞİM BAŞVURDUK”

Bu tür birkaç uyarıdan sonra, heyecanSon zamanlarda teyp kısma tehdidi olduğuna inandığımız bir uyarı aldık ve bu nedenle heyecanhafta sonu yapıldı oy 4 hesap ve 409 Tweet’i mümkün olduğu kadar uzun süre kullanılabilir durumda tutmak için bir engelleme süreci uyguladık. İfade özgürlüğü konusundaki endişelerimizi doğrudan yetkililere ilettik.

“İTİRAZLARIMIZDAN BİRİ REDDEDİLDİ”

Tüm taleplerde olduğu gibi burada da mahkeme kararlarına itiraz etmeye devam edeceğiz ancak hızlı oylama öncesi başka bir kanun yolu yoktu. Şimdiye kadar Twitter aleyhine erişim kısıtlamalarına ilişkin beş mahkeme kararı verildi ve bunlardan dördüne itiraz ettik. Bir itirazımız reddedilirken, diğer üç mahkeme kararı ilgili mahkemelerde incelemeye devam etmektedir. Beşinci mahkeme kararına yarın itiraz edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu