Ekonomi

Selden zarar gören üreticiye destek

ANTALYA (İGFA) – Yerliden Kalkınma ilkesi doğrultusunda çiftçiye her alanda destek veren Antalya Büyükşehir Belediyesi, Korkuteli Kayabaş’ta 3 Haziran’da meydana gelen hortum ve dolu felaketi sonrası zarar gören üreticilerin yardımına koştu Semt. Felaketin ardından kendisine ulaşan Muhittin Böcek Önder, yardım isteyen üreticilerin talebini de yanıtsız bırakmadı.

1750 Metrekare Naylon Yardımı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan hasar tespit çalışmasının ardından seraları zarar gören 4 üreticiye 1750 metrekare sera naylonu teslim edildi. Mustafa Dedemen, afet sonrası seralarının kullanılamaz hale geldiğini söyledi.

“Muhittin Başkanımızla temasa geçtik. Onun sayesinde ekibiyle birlikte imdadımıza koştu ve naylonları bize gönderdi.”

Başkan Böceği İddia Edildi

Naylonunu teslim alan üretici Mustafa Ay isimli üretici, hortumun ardından dolu felaketi yaşadıklarını ve seralarının zarar gördüğünü belirterek, “Muhittin Böcek Başkanıma çok teşekkür ediyorum. Bu iyiliklerini unutmayacağız. Sera naylonu pahalı bir üründür. Ağırlığı şu anda 65 TL. Başkanımız sağ olsun bizimle ilgilendi. Üreticiye destekleri için teşekkür ederiz.”

Ahmet Öngel, seralarını yeni naylon çekerek tamir edeceklerini ve yeniden üretime başlayacaklarını da söyledi.

kursunlu-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu